Ugrás a tartalomra
Elmaradt Halmay úszókupa

Elmarad a Halmay úszókupa jubileumi évünkben

Az ezredforduló óta rendszeresen megrendezzük egyesületünk amatőr úszóversenyét, a Halmay Kupát. Kezdetben Szombathelyen, aztán tizenkét alkalommal Bükfürdőn, majd 2015-ben újra a Szombathelyi Tófürdőn. Az 50 yard távon megrendezett verseny eddig sikertörténet volt, népszerűsége túl nőtt Szombathely és Vas megye határain, sőt a kupa történetében 14 országból érkeztek versenyzők. 2016-ban a külső körülmények kedvezőtlen alakulása miatt sajnos nem tudjuk megrendezni az úszókupát. Mivel a Szombathelyi Fedett Uszoda és Termálfürdő fejlesztési és rekonstrukciós munkálatok miatt bezárt, ezért a Tófürdő látogatottsága és ezzel együtt zsúfoltsága is megnőtt.

A fürdő vezetősége ebben a helyzetben nem tudja felvállalni, hogy szombati napon, fő időben két órára a verseny miatt lezárja a nagymedencét. A felajánlott más időpontok viszont számunkra nem megfelelőek, mivel akkor a verseny hangulata és hagyományai sérülnének, amit mi nem szeretnénk. Így szomorúan vettük tudomásul, hogy éppen egyesületünk alapításának 20. évfordulóján elmarad az úszókupa.


Bízunk benne, hogy jövőre újra régi fényében tudjuk megrendezni a XVII. Halmay Kupát!

Címkék

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré