Ugrás a tartalomra
Halmay Zoltán 135. születési évforduló

135 éve született Halmay Zoltán, egyesületünk névadója

Június 18-án volt 135 éve, hogy Halmay Zoltán kétszeres olimpia bajnok úszó, egyesületünk névadója Magasfalu községben megszületett. Tíz éves koráig a Morva – menti kis faluban élt a kisnemesi család, egyes források szerint az ifjú Zoltán a Morva folyóban tanult meg úszni. A ma Szlovákiához tartozó Vysoká pri Morave önkormányzata nagyszabású ünnepséget rendezett a település leghíresebb szülöttének tiszteletére, melyre a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület képviselőit is meghívták. Olimpiai baráti körünk 2004-ben, a kiváló úszó olimpiai győzelmeinek 100 éves évfordulóján vette fel a kapcsolatot Magasfalu önkormányzatával, melynek emlékmű állítás lett a vége, háromnyelvű (szlovák, magyar és német) emléktáblával.
 

135 éve született Halmay Zoltán

 

135 éve született Halmay ZoltánIvan Klas, a  község akkori polgármestere ünnepi beszédével kezdődött a megemlékezés, majd Gál László, egyesületünk alelnöke idézte fel az emlékműállítás körülményeit, kiemelte, hogy Halmay Zoltán személye azóta is hidat képez a szülőfalu és a hagyományőrző egyesület, azaz a szlovák és magyar emberek között. A tizenkét éve elindított kapcsolat Dušan Dvoran polgármestersége idején tovább fejlődött, folyamatosan részt veszünk egymás rendezvényein.