Ugrás a tartalomra
Halmay Zoltán 135. születési évforduló

135 éve született Halmay Zoltán, egyesületünk névadója

Június 18-án volt 135 éve, hogy Halmay Zoltán kétszeres olimpia bajnok úszó, egyesületünk névadója Magasfalu községben megszületett. Tíz éves koráig a Morva – menti kis faluban élt a kisnemesi család, egyes források szerint az ifjú Zoltán a Morva folyóban tanult meg úszni. A ma Szlovákiához tartozó Vysoká pri Morave önkormányzata nagyszabású ünnepséget rendezett a település leghíresebb szülöttének tiszteletére, melyre a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület képviselőit is meghívták. Olimpiai baráti körünk 2004-ben, a kiváló úszó olimpiai győzelmeinek 100 éves évfordulóján vette fel a kapcsolatot Magasfalu önkormányzatával, melynek emlékmű állítás lett a vége, háromnyelvű (szlovák, magyar és német) emléktáblával.
 

135 éve született Halmay Zoltán

 

135 éve született Halmay ZoltánIvan Klas, a  község akkori polgármestere ünnepi beszédével kezdődött a megemlékezés, majd Gál László, egyesületünk alelnöke idézte fel az emlékműállítás körülményeit, kiemelte, hogy Halmay Zoltán személye azóta is hidat képez a szülőfalu és a hagyományőrző egyesület, azaz a szlovák és magyar emberek között. A tizenkét éve elindított kapcsolat Dušan Dvoran polgármestersége idején tovább fejlődött, folyamatosan részt veszünk egymás rendezvényein.

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré