Ugrás a tartalomra
olimp_korok

Tanácskoztak az olimpiai körök vezetői

A Magyar Olimpiai Akadémia 2018. november 27-én délelőtt rendezte meg a MOB tanácstermében az olimpiai kör vezetőinek hagyományos őszi tanácskozását. Egyesületünket Horváth Vilmos elnök és Békefi Miklós elnökségi tag képviselte. Győr Béla, a MOA mb. ügyvezetője köszöntötte a 11 olimpiai kör képviseletében megjelent vezetőt, valamint a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör patrónusaként résztvevő Gedó György ökölvívó olimpiai bajnokot. Tájékoztatta a MOA működéséről és munkájáról a körök vezetőit. Ismertette a minden aktív körrel megkötendő együttműködési szerződés lényegét, amelyet a véleményezések, kiegészítések után a jövő tavaszi tanácskozáson ír majd alá a MOB főtitkára, a MOA elnöke és a körök vezetői. Ezt követően a körök képviselői tájékoztatták a megjelenteket az előző tanácskozás óta elvégzett legfontosabb feladataikról.

Horváth Vilmos, egyesületünk elnöke elmondta, hogy továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk a tartalmas és rendszeres összejöveteleinkre. Büszkék vagyunk Schmitt Pál, a Nemzet Sportolója látogatására, élménybeszámolójára, mely után kitüntettük a MOB tiszteletbeli elnökét, a NOB magyar tagját. Ugyancsak köszöntöttük Vas megye szülöttét, a 70 éves dr. Hegedüs Csabát. Két emléktáblát avattunk ebben az évben: Zimonyi Róbert és Berzsenyi Barnabás tiszteletére. Megemlékeztünk a mexikói olimpiai 50. évfordulójáról is, melynek keretén belül megkoszorúztuk Szarka Zoltán sírját, majd Básti István és Szalay Miklós olimpiai bajnok labdarúgók tartottak élménybeszámolót.