Ugrás a tartalomra
olimp_korok

Tanácskoztak az olimpiai körök vezetői

A Magyar Olimpiai Akadémia 2018. november 27-én délelőtt rendezte meg a MOB tanácstermében az olimpiai kör vezetőinek hagyományos őszi tanácskozását. Egyesületünket Horváth Vilmos elnök és Békefi Miklós elnökségi tag képviselte. Győr Béla, a MOA mb. ügyvezetője köszöntötte a 11 olimpiai kör képviseletében megjelent vezetőt, valamint a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör patrónusaként résztvevő Gedó György ökölvívó olimpiai bajnokot. Tájékoztatta a MOA működéséről és munkájáról a körök vezetőit. Ismertette a minden aktív körrel megkötendő együttműködési szerződés lényegét, amelyet a véleményezések, kiegészítések után a jövő tavaszi tanácskozáson ír majd alá a MOB főtitkára, a MOA elnöke és a körök vezetői. Ezt követően a körök képviselői tájékoztatták a megjelenteket az előző tanácskozás óta elvégzett legfontosabb feladataikról.

Horváth Vilmos, egyesületünk elnöke elmondta, hogy továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk a tartalmas és rendszeres összejöveteleinkre. Büszkék vagyunk Schmitt Pál, a Nemzet Sportolója látogatására, élménybeszámolójára, mely után kitüntettük a MOB tiszteletbeli elnökét, a NOB magyar tagját. Ugyancsak köszöntöttük Vas megye szülöttét, a 70 éves dr. Hegedüs Csabát. Két emléktáblát avattunk ebben az évben: Zimonyi Róbert és Berzsenyi Barnabás tiszteletére. Megemlékeztünk a mexikói olimpiai 50. évfordulójáról is, melynek keretén belül megkoszorúztuk Szarka Zoltán sírját, majd Básti István és Szalay Miklós olimpiai bajnok labdarúgók tartottak élménybeszámolót.

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré