Ugrás a tartalomra
schmitt_pal

Rajczy Imre-díj átadása Schmitt Pálnak

2018. június 1-én a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület szombathelyi klubhelyiségében bensőséges ünnepség keretében vette át a 2017. évi Rajczy Imre-díjat Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, NOB-tag, a Nemzet Sportolója és nem utolsósorban volt köztársasági elnökünk. A díjat 2016-ban, fennállásának 20. évfordulóján alapította a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület. A díj alapításával Rajczy-Rasztovich Imre olimpiai bajnok vívó, az egyetlen szombathelyi születésű olimpiai bajnok emlékének állítottunk méltó emléket. Az elismerést az kaphatja, aki az adott évben – nem egyesületi tagként – kiemelkedően támogatta, erkölcsileg, anyagilag vagy bármely más módon egyesületünk tevékenységét. Egyesületünk elnöksége a 2017. évi Rajczy Imre-díjat egyhangúlag Schmitt Pálnak ítélte. A díjátadáson megjelent Honfi János Imre, Rajczy Imre Buenos Airesben élő, de jelenleg Németországban dolgozó unokája is. A díjátadás után Schmitt Pál felidézte Rajczy Imrével kapcsolatos emlékeit, bár személyesen nem találkoztak. Ezt követően – a jelenlévők kérdéseire válaszolva – az olimpiai mozgalom aktuális kérdéseiről, feladatairól és jövőjéről beszélt. Az est végén születésnapja alkalmából is köszöntöttük a friss Rajczy-díjazottat.

A díjátadást megelőzően Rajczy-Rasztovich Imre Szily János utcai szülőházánál rövid megemlékezést tartottunk és megkoszorúztuk a kardvívó olimpiai bajnok emléktábláját. Az ünnepségen a Szombathelyi Vívóakadémia képviselői és növendékei is részt vettek.

Kerényi János rendezvényen készült képei itt megtekinthetők.

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré