Ugrás a tartalomra
schmitt_pal

Rajczy Imre-díj átadása Schmitt Pálnak

2018. június 1-én a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület szombathelyi klubhelyiségében bensőséges ünnepség keretében vette át a 2017. évi Rajczy Imre-díjat Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, NOB-tag, a Nemzet Sportolója és nem utolsósorban volt köztársasági elnökünk. A díjat 2016-ban, fennállásának 20. évfordulóján alapította a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület. A díj alapításával Rajczy-Rasztovich Imre olimpiai bajnok vívó, az egyetlen szombathelyi születésű olimpiai bajnok emlékének állítottunk méltó emléket. Az elismerést az kaphatja, aki az adott évben – nem egyesületi tagként – kiemelkedően támogatta, erkölcsileg, anyagilag vagy bármely más módon egyesületünk tevékenységét. Egyesületünk elnöksége a 2017. évi Rajczy Imre-díjat egyhangúlag Schmitt Pálnak ítélte. A díjátadáson megjelent Honfi János Imre, Rajczy Imre Buenos Airesben élő, de jelenleg Németországban dolgozó unokája is. A díjátadás után Schmitt Pál felidézte Rajczy Imrével kapcsolatos emlékeit, bár személyesen nem találkoztak. Ezt követően – a jelenlévők kérdéseire válaszolva – az olimpiai mozgalom aktuális kérdéseiről, feladatairól és jövőjéről beszélt. Az est végén születésnapja alkalmából is köszöntöttük a friss Rajczy-díjazottat.

A díjátadást megelőzően Rajczy-Rasztovich Imre Szily János utcai szülőházánál rövid megemlékezést tartottunk és megkoszorúztuk a kardvívó olimpiai bajnok emléktábláját. Az ünnepségen a Szombathelyi Vívóakadémia képviselői és növendékei is részt vettek.

Kerényi János rendezvényen készült képei itt megtekinthetők.