Ugrás a tartalomra
koszoruzas
emlekmu

Őszköszöntő fesztivál Magasfalun „halmays” diadallal

Szeptember 23-án az egyesületünk tagjaiból és barátaiból álló 40 fős delegációnk Halmay Zoltán szülőfalujába, Magasfaluba (Vysoká pri Morave) látogatott a hagyományos Őszköszöntő Tök- és Boszorkányfesztiválra. A településen Dušan Dvoran polgármester úr és segítői a megszokott szívélyes hangulatban fogadták csapatunkat. A bemelegítő sör után a kultúrházban közös ebéden vettünk részt az Ausztriából érkező Marchegg község és a csehországi Vedrovice teleülés delegációjával együtt. Az ebédet követően Halmay Zoltán emlékművénél közös koszorúzás volt, majd egyesületünk elnöke, Horváth Vilmos méltatta Halmay Zoltán emlékének közös, baráti ápolását. Kiemelte, hogy Halmay Zoltán félszáz évvel halála után is utat mutat és segíti a népek, nemzetek barátságának elmélyítését. A rövid megemlékezés utána a sportcentrumba mentünk, ahol a nemzetközi főzőversenyen négy ország csapata vetélkedett. Mi csülkös babgulyást főztünk, amit szintén helyben sütött lángosunkkal kínáltunk. A júliusi, szombathelyi halfőző verseny második helye után előreléptünk, hiszen megnyertük a főzőversenyt. Maga a verseny, illetve a párhuzamosan zajló boszorkány felvonulás, a tök-kiállítás, a könnyűzenei programok, az esti tűzijáték, majd a napot záró utcabál mind-mind hozzájárultak ahhoz, hogy a népek, emberek közötti barátság még szorosabbra fonódjon. Mint mindig, most is emlékezetes napot zártunk, köszönhetően magasfalui barátaink határtalan vendégszeretetének.

Az egész napos rendezvényen készült képek itt megtekinthetők.

Fotó: Kerényi János és Gál László

 

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré