Ugrás a tartalomra
magasfalu_19

Hagyományőrzés Halmay Zoltán szülőfalujával

Ha szeptember, akkor Őszköszöntő Tök- és Boszorkányfesztivál. Ismét Halmay Zoltán szülőfalujába, Magasfaluba látogatott egyesületünk küldöttsége a hagyományos őszköszöntő rendezvényre. Az egész napos sport- és kulturális programok, valamint a  nemzetközi főzőverseny, melyen a helyi szlovák csapatok mellett, cseh, osztrák és Magyarországot képviselve olimpiai hagyományőrző egyesületünk  csapata vett részt, kellemes hangulatban teltek. Dušan Dvoran polgármester úr és segítői ezúttal is szívélyes, baráti fogadtatásban részesítették delegációnkat. Tímea, a falu „magyar hangja” ismét óriási segítséget nyújtott az egész napos programok során. Természetesen Halmay Zoltán emléke előtt is tisztelegtünk a község kultúrháza előtti téren álló emlékműve előtt időzve. Ezúton is köszönjük szlovák vendéglátóinknak az élménydús napot, ezzel is elmélyítve a szülőfalu és olimpiai baráti körünk közti baráti kapcsolatot.

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré