Ugrás a tartalomra
marika

Elhunyt dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia korábbi főtitkára

80 esztendős korában, 2022. június 28-án elhunyt dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia korábbi főtitkára. 1996-ban nevezték ki a MOA főtitkárának, így egyesületünk negyedszázados történetével összefonódott neve. Számtalan olimpiai vándorgyűlésen, szellemi vetélkedőn találkozhattunk vele, de baráti körünk rendezvényeire is gyakran ellátogatott. 76 évével a mai napig ő a Halmay úszókupák legidősebb indulója. 2016-ban, 20 éves ünnepségünkön elsőként kapta meg az egyesületünk által frissen alapított Rajczy Imre-díjat. Marika testnevelő tanárként szülővárosában, Gyöngyösön kezdte pályafutását. Kosárlabda, kézilabda és úszó edzői diplomát szerzett, sőt még női labdarúgókkal is foglalkozott. A nyolcvanas években a Gyöngyösi Sportegyesületben töltött be különböző sportvezetői tisztségeket. 1993 óta dolgozott a Magyar Olimpiai Bizottságban. Két évtizeden keresztül vezette a Magyar Olimpiai Akadémiát, 2017. januárjában fejezte be aktív tevékenységét. Élete összeforrt az olimpiai mozgalommal, fáradhatatlanul terjesztette a Coubertin báró által megálmodott olimpiai eszmét, lelkesen koordinálta az olimpiai iskolák és körök működését. Halálával egy régi barátunkat veszítettük el. Jó szívvel emlékezünk az elmúlt évtizedek közös és felejthetetlen élményeire, emlékét tisztelettel megőrizzük.

Isten veled, nyugodjál békében!

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré